Spotkania

Opublikowane dnia 28 września 2014

Relacja z pierwszego spotkania

Pierwsze spotkanie już za nami. Duże podziękowania należą się Uczestnikom, którzy tak licznie przybyli do siedziby firmy K2 Internet, przy ulicy Domaniewskiej 44a. To dzięki Wam Warszaw-QA nabiera rozmachu.

W stylowej sali zainaugurowaliśmy warszawskie spotkania w temacie zapewnienia jakości oprogramowania, wysłuchaliśmy zaproszonych Gości i sowicie podyskutowaliśmy w kuluarach WarszawQi.

Pierwszy Mówca: Krzysztof Rakowski, w prezentacji „Zastosuj narzędzia efektywnej komunikacji w swoim projekcie IT” przedstawił przykłady i dobre rady efektywnej komunikacji odbiorca – nadawca. Opowiedział o poprawnej wymianie mailowej, zaproponował zasadę inbox zero, ostrzegał przed codzienną rutyną i błędami w tym obszarze. Poruszył również temat efektywnego stosowania narzędzi do zarzadzania zgłoszeniami i zadaniami, które towarzyszą nam w codziennej pracy. Na koniec odpowiedział na pytanie: jak w Jego ocenie sprawnie zorganizować sprawy i zadania projektowe.

W drugiej części spotkania Warszaw-QA przez rozmyślania na temat Jakości poprowadził nas Tomasz Osojca w wystąpieniu „Filozofia Jakości”. Już podczas prezentacji wywiązała się dyskusja z przytupem, a temat tak zaciekawił Uczestników że pozostał w kuluarach spotkania na długo po wystąpieniu. Nasz Mówca przybliżył normatywne definicje Jakości oraz pochodzenie słowa „jakość” i zestawił je z potocznymi wyrażeniami o jakości („Najwyższa jakość w swojej klasie”, „Wysoka jakość za przystępna cenę”), które wspólnie próbowaliśmy uchwycić, zrozumieć i poprzeć przykładami z dnia codziennego. Wspólnie i głośno zastanawialiśmy się: czy jakość można zmierzyć, wycenić , sprzedać i czy można nią zarządzać? Zapętlenie wynikające ze znaczenia i definicji pojęć: jakość, cel, zasoby i zarządzanie, pozytywnie poruszyło Uczestników i mimo późnej pory ożywiło dyskusje.

Obu prelegentom bardzo dziękujemy za wystąpienia i oficjalną inaugurację projektu Warszaw-QA.

Dla tych którzy nie mogli być z Nami na pierwszym spotkaniu, przygotowujemy materiał do pobrania, który już wkrótce pojawi się na naszej stronie.

Poniżej fotorelacja z naszego spotkania, dzięki uprzejmości obiektywu Lidii Pilichowskiej.

Tagi:Do góry ↑

UA-6371500-14