Spotkania

Opublikowane dnia 7 listopada 2016

WarszawQA #17

Przed nami siedemnaste, listopadowe spotkanie WarszawQA

KIEDY: 16 listopada 2016 (środa), startujemy od godziny 18:00

GDZIE: Uczelnia Collegium Civitas, PKiN, XII piętro, Aula A

REJESTRACJA:  KLIK

 

Naszym pierwszym Gościem będzie Jan Sabak, w prezentacji:

„SENS I CEL AUTOMATYZACJI TESTÓW”

Wielu testerów i nie tylko testerów zna narzędzia do automatyzacji testów, takie jak Selenium. Wielu potrafi w tych narzędziach skutecznie zaimplementować skrypty testowe. Testowanie to jednak nie tylko implementacja i wykonanie testów. Żeby automatyzacja przyniosła maksymalne korzyści trzeba ją zaplanować, a nade wszystko umieści

w odpowiednim miejscu organizacji i procesu testowania.

W swojej prezentacji chciałbym omówić cele automatyzacji testów, jej sens, potencjalne zyski i zagrożenia. Chciałbym też pokazać podstawowe zasady dobrze wykonywanej automatyzacji.

W swojej prezentacji skupię się na następujących zagadnieniach

  • po co automatyzować
  • co automatyzować
  • problemy automatyzacji
  • techniki automatyzacji
  • automatyzacji a proces testowania (kiedy automatyzować)
  • utrzymanie testów automatycznych

Prezentacja nie będzie przywiązana do Selenium, czy innego konkretnego narzędzia testowego.


 

W drugiej części spotkania Jakub Rosiński, w żywym temacie ostatnich tygodni wszelkich forów i portali QA:

„PRZETESTUJ SWOJE CV”

Prezentacja powstała, żeby podsumować wnioski zebrane podczas przeglądów CV. Tak tych w codziennej pracy, podczas rekrutacji ludzi, jak i z wyrażonej na fejsbukowej grupie potrzeby oceny kilku CV, a która to rozrosła się do kilkudziesięciu ocen. Z przymrużeniem oka i szczególnym naciskiem na testowanie własnego CV postaramy się określić co jest źle, co może być lepsze, a czego w ogóle nie powinno tam być. Zarówno testerzy z wieloletnim doświadczeniem, jak i ci, którzy nawet jeszcze nie zaczęli zobaczą na jak błędy CV przekuć w coś bardzo pozytywnego i pobawić się w dewelopera własnej „wizytówki”.


PRELEGENCI:

Jan_SabakJan Sabak

Ekspert w dziedzinie zapewnienia jakości systemów informatycznych, wykonywania oraz organizacji testów. Od dwudziestu lat zajmuje się testowaniem oraz niezawodnością oprogramowania i sprzętu komputerowego. Jest absolwentem Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Pracując dla firm Matrix.pl, IMPAQ oraz Infovide zorganizował i kierował działami zapewnienia jakości. Obecnie pracuje w firmie AmberTeam gdzie zajmuje się prowadzeniem projektów, organizowaniem zapewnienia jakości w projektach informatycznych oraz doradztwem w zakresie doskonalenia procesu testowania i automatyzacji testów. Prowadzi szkolenia z testowania, jest akredytowanym trenerem kursów przygotowujących do egzaminów ISTQB na poziomie podstawowym i zaawansowanym.

Pracował również jako nauczyciel przedmiotów związanych z elektroniką i informatyką. Prowadzi wykłady z testowania oprogramowania na takich uczelniach jak SGH, Politechnika Warszawska, AGH. Działa czynnie na rzecz propagowania wiedzy i kultury jakości produkcji oprogramowania. Jest gorącym zwolennikiem metod zwinnych w produkcji oprogramowania i poza nią.

 

Jakub Rosiński

Jakub Rosiński

Jakub_Rosiński_CV

 

Tagi:Do góry ↑

UA-6371500-14